Aktualności

Badanie zmęczenia Pacjentów z chorobami zapalnymi jelit

30.11.-1

Zapraszamy Państwa do udziału w badaniu na temat zmęczenia osób cierpiących na choroby zapalne jelit, prowadzonym pod kierunkiem dr hab. n med. Marii Kłopockiej z Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie nie więcej niż 15 minut. Uzyskane wyniki nie tylko wzbogacą naszą wiedzę o jakości życia osób z NchZJ, ale także będą ważnym argumentem w rozmowach z Ministerstwem Zdrowia, które są prowadzone w celu zapewnienia jak najlepszej opieki wielospecjalistycznej i kompleksowego finansowania leczenia chorób zapalnych jelit.
» czytaj więcej

Apetyczny Zjazd Kropelkojadków 2017

30.11.-1

Serdecznie zapraszamy na piąty edukacyjno-integracyjny zjazd dla dzieci i dorosłych przebywających na leczeniu żywieniowym oraz ich rodzin. Gwarantujemy potężną dawkę pozytywnych emocji i atrakcji zarówno dla małych jak i dużych kropelkowych wyjadaczy i ogromną apetyczną porcję wiedzy na temat terapii żywieniowej.
» czytaj więcej

PROGRAM NIEDOŻYWIENIE 2017

30.11.-1

BEZPŁATNA KONSULTACJA DLA CHORYCH NIEDOŻYWIONYCH
» czytaj więcej

Problem Stomików

30.11.-1

Prośba o zmianęprojektu ustawy  o  zmianie  ustawy orefundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznychoraz niektórych innych ustaw
» czytaj więcej

Spotkanie w Sejmie

13.01.2017

Apetycznie i z POMPĄ na sztandarze wkroczyliśmy w rok 2017! :) Wczoraj, 12 stycznia, w budynku Sejmu RP odbyło się 25 posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów poświęcone tym razem SYTUACJI PACJENTÓW Z NIEWYDOLNOŚCIĄ PRZEWODU POKARMOWEGO. Spotkanie jest efektem naszej nieustannej pracy na rzecz podniesienia jakości życia pacjentów żywionych poza- i dojelitowo. 
» czytaj więcej

Niezwykła historia Magdy i plecaka

22.10.2016

''Nie jem nie piję, a chodzą i żyję'', tak mówi o sobie 33-letnia Magda, która od ponad roku nie przyjmuje pokarmu doustnie. Żyje wyłącznie dzięki "Stefanowi". Tak pieszczotliwie nazywa plecak z przenośną pompą, która za pomocą rurki umieszczonej w żyle pod obojczykiem, tłoczy do jej organizmu substancje odżywcze.
» czytaj więcej

Wielkopolskie Dni Leczenia Żywieniowego

30.11.-1

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniach 21-22.10.2016 w Poznaniu odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa Wielkopolskie Dni Leczenia Żywieniowego, podczas której zaprezentujemy perspektywę Pacjentów na kwestie leczenia żywieniowego
» czytaj więcej

Recepta na apetyczną pomoc

01.01.2016

Wciąż można zgłaszać wnioski w ramach programu: „Recepta na apetyczną pomoc”. dedykowany dla dzieci i osób dorosłych leczonych żywieniowo.
» czytaj więcej

Apetyt na Walne

01.06.2015

Kolejne spotkanie apetycznych członków Stowarzyszenia
» czytaj więcej

Recepta na apetyczną pomoc

01.06.2015

Nasza Organizacja znalazła się w gronie 100 Laureatów Konkursu Grantowego 2015, które przygotowały i przesłały najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków w Polsce.
» czytaj więcej