Aktualności

PROGRAM NIEDOŻYWIENIE 2017

30.11.-1

BEZPŁATNA KONSULTACJA DLA CHORYCH NIEDOŻYWIONYCH
» czytaj więcej

Problem Stomików

30.11.-1

Prośba o zmianęprojektu ustawy  o  zmianie  ustawy orefundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznychoraz niektórych innych ustaw
» czytaj więcej

Spotkanie w Sejmie

13.01.2017

Apetycznie i z POMPĄ na sztandarze wkroczyliśmy w rok 2017! :) Wczoraj, 12 stycznia, w budynku Sejmu RP odbyło się 25 posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów poświęcone tym razem SYTUACJI PACJENTÓW Z NIEWYDOLNOŚCIĄ PRZEWODU POKARMOWEGO. Spotkanie jest efektem naszej nieustannej pracy na rzecz podniesienia jakości życia pacjentów żywionych poza- i dojelitowo. 
» czytaj więcej

Niezwykła historia Magdy i plecaka

22.10.2016

''Nie jem nie piję, a chodzą i żyję'', tak mówi o sobie 33-letnia Magda, która od ponad roku nie przyjmuje pokarmu doustnie. Żyje wyłącznie dzięki "Stefanowi". Tak pieszczotliwie nazywa plecak z przenośną pompą, która za pomocą rurki umieszczonej w żyle pod obojczykiem, tłoczy do jej organizmu substancje odżywcze.
» czytaj więcej

Wielkopolskie Dni Leczenia Żywieniowego

30.11.-1

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniach 21-22.10.2016 w Poznaniu odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa Wielkopolskie Dni Leczenia Żywieniowego, podczas której zaprezentujemy perspektywę Pacjentów na kwestie leczenia żywieniowego
» czytaj więcej

Recepta na apetyczną pomoc

01.01.2016

Wciąż można zgłaszać wnioski w ramach programu: „Recepta na apetyczną pomoc”. dedykowany dla dzieci i osób dorosłych leczonych żywieniowo.
» czytaj więcej

Apetyt na Walne

01.06.2015

Kolejne spotkanie apetycznych członków Stowarzyszenia
» czytaj więcej

Recepta na apetyczną pomoc

01.06.2015

Nasza Organizacja znalazła się w gronie 100 Laureatów Konkursu Grantowego 2015, które przygotowały i przesłały najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków w Polsce.
» czytaj więcej

Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

11.04.2015

Niezapomniane emocje, pokaźna dawka adrenaliny, trening  z Goścmi Specjalnymi, kwalifikacje i wyścigi finałowe to wszystko czekało na uczestników wydarzenia. Oczywiście nie zabrakło również poczęstunku i laurów dla zwycięzców w poszczególnych grupach.
» czytaj więcej

ENteralne ŻywiENie to też LeczENie.

08.02.2015

Rozpoczynamy kolejną ‘Apetyczną’ akcję! Czy wiedzą Państwo, że żywienie drogą przewodu pokarmowego nie zawsze odbywa się w naturalny sposób (tj. doustnie) ? Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się smakiem i aromatem ulubionych potraw.
» czytaj więcej