Aktualności

ENteralne ŻywiENie to też LeczENie.

08.02.2015

Wśród nas żyją dzieci i osoby dorosłe, które z powodu różnych chorób odżywiają się przez specjalne ‘’rurki’’ - zgłębniki czy przetoki odżywcze. Pożywienie trafia wtedy bezpośrednio do żołądka lub jelit. Stowarzyszenie Pacjentów Leczonych Żywieniowo “Apetyt na Życie” pragnie włączyć się do projektu zainiciowenego przez Feeding Tube Awareness Foundation wraz z hasłem ‘’ENteralne ŻywiENie to też LeczENie!’

8 Lutego rozpoczyna się kolejny Tydzień Żywienia Dojelitowego - Feeding Tube Awareness Week. Po raz pierwszy w 2011 Feeding Tube Awareness Foundation zainicjowała projekt, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dojelitowej formy żywienia klinicznego. Od samego początku pomysł spotkał się z dużą aprobatą ze strony Rodzin i Pacjentów żywionych dojelitowo. Dzięki niej możemy przekonać się, że są inne osoby i rodziny, które zmagają się z różnymi trudnościami związanymi z życiem 'na żywieniu' oraz podzielić się bezcennym doświadczeniem.
 
Termin akcji został wybrany nieprzypadkowo, a jej koniec przypada na  Walentynki. Choć to dość przewrotne, mimo wszystko 'kochamy' nasze rurki (dostępy dojelitowe). To głównie dzięki nim i dostarczanym w ten sposób wartościom odżywczym część Pacjentów może nadal cieszyć się życiem, 
 
Ten tydzień to szczególna okazja, by dostrzec pozytywne aspekty wynikające z żywieniowa dojelitowego. Dzięki zebranym historiom Pacjentów możemy się przekonać, jak wiele daje żywienie prowadzone w ten sposób : Pozwala nam rosną, rozwijać się, uzyskać lepsze wyniki leczenia chorób podstawowych a przede wszystkim pozwala żyć. Każdego roku Feeding Tube Awareeness Foundation zachęca Pacjentów oraz ich Rodziny do zamieszczania informacji, zdjęć, filmików w mediach społecznościowych na temat ich życia 'na żywieniu' dojelitowym.
 
Stowarzyszenie “Apetyt na Życie” powstało, by pomagać Pacjentom leczonym żywieniowo. Gorąco zachęcamy wszystkie osoby żywione drogą przewodu pokarmowego oraz ich bliskich do dołączenia do naszego Stowarzyszenia. bo w Apetycie kochamy Życie :) 
 
Pobierz: 
 
Po więcej informacji o żywieniu dojelitowym zapraszamy na portal naZywieniu.pl