Aktualności

Piłkarski Dzień Żywienia

23.09.2012

Piękny słoneczny jesienny dzień... I kolejna inicjatywa Naszego Stowarzyszenia, kolejny debiut, z duża niecierpliwością oczekiwany - I. Piłkarski Dzień Żywienia. Naszą ideą było zorganizowanie wyjątkowej imprezy - połączenie meczu piłkarskiego z udziałem osobistości ze świata polityki, kultury, sportu i medycyny z piknikiem rodzinnym, połączenie sportowych emocji z dobrą zabawą dla małych i dużych, a wszystko to po to, by jak najwięcej osób usłyszało o Naszym Stowarzyszeniu i by jak najwięcej osób chciało nas wspierać. 


Gminny stadion sportowy w Zabierzowie  został wypełniony po brzegi, więc w sposób znaczący udało się zrealizować założenie. Sygnał do rozpoczęcia meczu dał przelatujący nisko nad stadionem samolot, który wyrzucił piłkę umożliwiając rozpoczęcie spotkania. Oprócz znakomitego grona lekarzy o Puchar Wójta Gminy Zabierzów zagrali m.in.: Tomasz Rząsa, Mirosław Szymkowiak, Jerzy Kowalik, Irenausz Raś, Tomasz Schimscheiner.  Napięcie budował Jerzy Fedorowicz, który bawił nas i wzruszał prowadząc imprezę. Wyrównana walka zakończyła się wynikiem 7:4 dla drużyny piłkarzy i polityków.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje współtowarzyszące, w tym pokaz ratownictwa medycznego z udziałem członków grupy ratowniczej R2 z Motocyklowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niejeden mały chłopiec postanowił tego dnia zostać strażakiem po pokazie wozu strażackiego z drabiną i koszem podnoszonym na wysokość 15 m z OSP Zabierzów... 
Więksi chłopcy  próbowali swoich sił w przejażdżkach motocyklem ratowniczym i quadem oraz w kuli zorbingowej. Można było również wygrać samochód na weekend z pełnym bakiem paliwa, ufundowany przez firmę dealera grupy Autoremo, dilera wielu marek samochodów, działając na terenie małopolski. Podczas imprezy mogliśmy 
również podziwiac pokazy wschodnich sztuk walki Centrum Sportu i Szkoły Walki IRBIS oraz ponieść się rytmom ZUMBA Dance w wykonaniu Pań z Fitness Academy, które przez cały czas trwania festynu namawiały do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia. W finale imprezy zagrał zespół Workaholic. 

Organizacji "Piłkarskiego Dnia Żywienia" towarzyszyła potrzeba zebrania funduszy na rzecz działalności naszego Stowarzyszenia, dlatego rozprowadzaliśmy cegiełki oraz losy, w związku z czym niejeden uczestnik pikniku został uszczęśliwiony super nagrodą...
 
 
Dla członków Stowarzyszenia bardzo ważnym punktem programu było spotkanie z Mrs. Joan Bishop The Oley Foundation. Bardzo pouczająca była wymiana poglądów na temat życia z pompą w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Obie strony były bardzo zdziwione tym, że tak bardzo różnią się realia polskie i amerykańskie. To uświadamia, że jesteśmy dopiero na początku drogi w walce o poprawę komfortu życia chorych żywionych pozajelitowo. Puentą niech będzie stwierdzenie ........ "mamy tutaj bardzo dużo do zrobienia".
 Ze spotkania wyszliśmy ze słowami ........ brzmiącymi nam w głowach "You are heroes!" :) Korzystając z okazji dziękujemy szkole językowej Best Friends za ułatwienie komunikacji polsko-angielskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Piłkarski Dzień Żywienia i byli obecni na naszej imprezie. Państwa wsparcie jest dla nasniezwykle cenne, a każde z działań pomaga chorym dzieciom i osobom dorosłym długotrwale leczonym żywieniowo, znów odzyskać "apetyt na życie"...

Link do galerii ze zdjęciami:
https://picasaweb.google.com/103739169426896976754/SoccerNutritionDayAssociationAppetiteForLife?authuser=0&feat=directlink