Aktualności

PROGRAM NIEDOŻYWIENIE 2017

30.11.-1

Każdy pacjent, Dolnoślązak, z niezamierzoną redukcją masy ciała , który może jeść drogą naturalną a także niedożywione dziecko (mogące się odżywiać doustnie) niezależnie od przyczyn niedożywienia,może się nieodpłatnie zgłosić do Poradni Żywienia Klinicznego WSS im. J. Gromkowskiego , bez skierowania , po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Do Poradni mogą się także zgłaszac dzieci z niedożywieniem/ryzykiem niedożywienia.

W poradni odbędzie się lekarska porada żywieniowa z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, analizą żywieniową i analizą składu ciała. Pacjenci potrzebujący kilku porad żywieniowych , dietetycznych, kontroli psychologicznej czy neurologopedycznej będą mieli wyznaczone terminy wizyt kontrolnych.

Rejestracja odbywa się drogą telefoniczną- codziennie , od najbliższego poniedziałku pod nr telefonu (71) 395-76-20 w godzinach od 8:00 do 10:00. Pod tym numerem pielęgniarka lub dietetyk udzieli choremu, lub opiekunowi informacji o dacie wizyty, oraz jak należy się do niej przygotować. 
Zespół pracujący z pacjentami to : lekarze, pielęgniarki, dietetycy, psycholog, neurologopedzi.
Program finansowany jest ze środków budżetu naszego województwa.

Osoby, które mają problem z kontaktem telefonicznym mogą wysłać informację na email: programniedozywienie@gmail.com, oddzwonimy (proszę podać imię, nazwisko, dane kontaktowe, jeśli to możliwe krótko opisać problem chorobowy).

Dodatkowo w tym roku uruchomiony zostanie dyżur telefoniczny w wyznaczone dni-dietetyk będzie do dyspozycji osób, które nie są w stanie dojechać na wizytę, a także dla opiekunów niedożywionych pacjentów- należy jednak pamiętać,że rada na odległość nie zastąpi nigdy wizyty w poradni. 

Wiadomości o terminach dyżurów -które będą się odbywać od marca-będą umieszczane na stronie internetowej szpitala. Dodatkowo w  w Poradni Żywienia Klinicznego będą się odbywać 2 x w miesiącu,  szkolenia-po wcześniejszym zebraniu zgłoszeń uczestników, w grupach zawodowych, 6 osobowych- o tematyce żywienia klinicznego. Przeznaczone będą dla lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, dietetyków, opiekunów chorych, rehabilitantów. Pierwsze szkolenia rozpoczną się w drugiej połowie marca. Zgłoszenia pod adresem:programniedozywienie@gmail.com
W korespondencji należy zaznaczyć obszar zainteresowań.  Organizator skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia dogodnej daty.