Aktualności

Weekend z Apetytem

14.09.2014

W dniach 12-14 września br , mieliśmy okazję spotkać się juz po raz czwarty, tym razem wybór padł na niezwykle malowniczą Rabkę-Zdróju, gdzie gościliśmy w Pensjonacie ,,Limba’’. Rabka, przywitała nas piękną słoneczną pogodą, pomimo wrześniowego terminu spotkania. Sam ośrodek dysponuje tarasem, ogrodem, czystymi i przytulnymi pokojami oraz jadalnią serwującą pyszne, domowe jedzenie. Pacjenci, którzy otrzymują preparaty z pracowni żywieniowych, mieli zapewniony dostęp do oddzielnej lodówki, w której mogli bezpiecznie przechowywać swoje mieszaniny żywieniowe. Na terenie pensjonatu znajduje się plac zabaw, z którego chętnie korzystali najmłodsi uczestnicy naszego wyjazdu.

Na miejsce nasza ‘Apetyczna’ drużyna dotarła w piątek. Wieczorem, po kolacji każdy z uczestników wyjazdu miał okazję, aby opowiedzieć o swojej przygodzie z leczeniem żywieniowym. Wszystkie historie były bardzo ciekawe, wartościowe, pełne emocji, wzruszające ale także czasem dramatyczne. Jednak najważniejsze jest to, że każdy z nas ma w sobie niezwykle wielką siłę na walkę z przeciwnościami losu. Świadczy to tylko o tym, że każdy z nas jest prawdziwym bohaterem!

W sobotę odwiedziliśmy Rabkoland. Dzięki uprzejmojści Dyrekcji Parku nasze malutkie Skarby znakomicie bawiły się, korzystając z różnych atrakcji lunaparku. Dorośli mogli na chwilę znowu stać się dziećmi i także poszaleć na karuzelach. Z Rabkolandu, pełni pozytywnych wrażeń, z uśmiechem na twarzy udaliśmy się do Centrum Zdrowia i Urody, gdzie Uzdrowisko Rabka, umożliwiło nam skorzystanie z inhalacji oraz relaks się w jaskini solnej. 

Chociaż weekend zapowiadał się pochmurnie i deszczowo, w sobotnie południe zaświeciło piękne słońce. Dzięki temu zwiedziliśmy Rabkę i podziwialiśmy górskie krajobrazy. Spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym w naszych niebieskich koszulkach, które zostały przygotowane specjalnie na nasz wyjazd. Napis- ,,bo APETYT rośnie w miarę ŻYWIENIA’’ przyciągnął zainteresowanych przechodniów i mieszkańców Rabki. 

Podczas naszego wyjazdu odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia ‘’Apetyt na Życie’’. Powstało wiele ciekawych pomysłów, spostrzeżeń i planów, które są cenne i  pomogą nam w dalszej działalności.  Został przedstawiony także wykład dotyczący pływania z dostępem pozajelitowym i dojelitowym, który wcześniej był prezentowany na konferencji Olay Foundation, która wspiera nasze Stowarzyszenie. Każdy z nas otrzymał segregator z materiałami edukacyjnymi z portalu naŻywieniu.pl. Cieszymy się ogromnie, że podczas wyjazdu dołączyło do nas wielu nowych Członków, więc Apetyt Na Życie rośnie w siłę!

Było nam niezmiernie miło gościć pacjentów leczonych żywieniowo z Czech i Słowacji, którzy chętnie podzielili się z nami swoim doświadczeniem. Prezes Stowarzyszenia ‘’Život bez střeva’’- Monika Malíčková ciekawie opowiedziała nam o tym, jak wygląda kwestia leczenia żywieniowego na terenie Czech oraz o bardzo małej, wręcz znikomej dostępności do pomp żywieniowych. Pomimo bariery językowej, dobrze się rozumieliśmy. 

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom firmie Color-Trading (dystrybutorowi TauroSept'u) i fimie Nutricia, bez pomocy których trudno byłoby nam zorganizować nasze spotkanie. 

Całe spotkanie odbywało się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Każdy z uczestników nawiązał nowe znajomości i przyjaźnie. Podczas naszych długich rozmów, kwestia żywienia nie była jedynym wspólnym tematem. Rozmowy do późnych godzin wieczornych- w trakcie których towarzyszyły niektórym z nas plecaczki lub stojaki z naszym ‘’jedzonkiem’’ zostaną na długo w naszej pamięci. Odjeżdżaliśmy do swoich domów naładowani pozytywną energią, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Trudno było nam się rozstać, bo przez weekend bardzo się ze sobą zaprzyjaźniliśmy i doskonale bawiliśmy się w swoim towarzystwie. Mamy wielką nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie i spędzimy znowu Apetyczny Weekend. 

Pełna pozytywnych wspomnień - Klaudia :)

Link do galerii ze zdjęciami.